O nas

Optal

Historia firmy

Pierwsze nasze spotkanie z optyką miało miejsce już w 1975 roku w  Ośrodku Soczewek Kontaktowych w Gdańsku, gdzie były produkowane i aplikowane jedne z pierwszych w Polsce stabilnokształtne (twarde) soczewki kontaktowe. Od tego czasu systematycznie poszerzamy naszą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie optyki, a samodzielną firmą jesteśmy od 1989r. Obecnie  prowadzimy  salony optyczne w Gdańsku, Sopocie i Rotmance (k/Pruszcza Gdańskiego). W każdym z nich czeka na Państwa specjalistyczny sprzęt i profesjonalny personel.

okulista Rotmanka
optyk nfz Gdańsk

W skład Zakładu Optycznego OPTAL wchodzi Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej połączony z naszym salonem w Gdańsku. Przyjmują w nim lekarze okuliści posiadający dużą wiedzę i doświadczenie. We wszystkich naszych salonach swoje usługi oferują także specjaliści optometrii, którzy we współpracy z okulistami zapewniają kompleksową diagnostykę widzenia. W połączeniu z pracującymi w naszych salonach dyplomowanymi optykami jesteśmy w stanie zapewnić Państwu pełen wachlarz usług. Specjalizujemy się w aplikacji soczewek kontaktowych stabilnokształtnych (twardych). Aplikujemy także specjalistyczne soczewki kontaktowe hybrydowe. Nasi klienci mogą również korygować u nas astygmatyzm przy pomocy miękkich soczewek kontaktowych, a osoby potrzebujące korekcji do dali i bliży miękkie soczewki kontaktowe multifokalne (wieloogniskowe). Oferujemy także szeroką gamę kontaktowych soczewek sferycznych o zróżnicowanych okresach noszenia i wykonanych z najnowocześniejszych materiałów.

Współpracujemy z wiodącymi na świecie firmami produkującymi soczewki okularowe co pozwala nam zaoferować Państwu rozwiązania od najprostszych okularowych soczewek jednoogniskowych po najbardziej zaawansowane i indywidualizowane konstrukcje wieloogniskowe, tak by dla każdego z Państwa znaleźć te najbardziej odpowiadające potrzebom i możliwościom. Dla osób z problemami wzrokowymi związanymi z wiekiem oferujemy także dobór specjalistycznych pomocy optycznych, które mogą w znacznym stopniu podnieść jakość życia. W przypadku pomocy optycznych, okularów jak i soczewek kontaktowych mogą Państwo zrealizować u nas dofinansowanie (refundację) Narodowego Funduszu Zdrowia. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług i odwiedzenia naszych salonów. 

optyk nfz Sopot

Zakład Optyczny i Okulistyczny OPTAL
Bolesława Krzywoustego 25
80-360 Gdańsk

pon. - pt:
10:00 - 18:00
sob.
10:00 - 14:00

Zakład Optyczny OPTAL
Tadeusza Kościuszki 11A
81-704  Sopot
tel. +48 58 550 08 89
e-mail: sopot@optal.pl

pon. - pt:
11:00 - 19:00

Zakład Optyczny OPTAL
Aleja marszałka Józefa Piłsudskiego 1 A lok.2
83-010 Rotmanka
tel. +48 58 382 49 42
e-mail: rotmanka@optal.pl

pon. - pt:
10:00 - 18:00