Soczewki okularowe

Optal

Współpracujemy z największymi i najbardziej cenionymi dostawcami soczewek okularowych takimi jak Hoya, Essilor, Jeleniogórskie Zakłady Optyczne, czy Seiko. Oferujemy i stosujemy rozwiązania optyczne dla każdej korekcji.

Nasz personel z chęcią przedstawi Państwu szereg możliwości jakie mogą sprawdzić się w Państwa indywidualnym przypadku. Każdy rodzaj proponowanych przez nas soczewek okularowych może zostać uszlachetniony w najnowocześniejsze wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne które oprócz zwiększenia przejrzystości soczewki dają użytkownikom szereg dodatkowych korzyści, jak zwiększona twardość, łatwość czyszczenia czy antystatyczność. Nowością są powłoki antyrefleksyjne rozszerzające ochronę wzroku poprzez neutralizację szkodliwej części niebieskiego światła emitowanego przez ekrany monitorów, tabletów i telefonów, czy dodatkową neutralizację promieniowania ultrafioletowego (UV). Na większości soczewek można zastosować także specjalne barwienia rozszerzające użyteczność okularów.

Jednoogniskowe

Są podstawowym wyborem i jednocześnie największą grupą soczewek okularowych. Oprócz najprostszych mineralnych i tworzywowych soczewek korygujących wady sferyczne i astygmatyzm, oferujemy produkty o zwiększonej wytrzymałości mechanicznej czy soczewki odchudzane, które pozwalają zachować estetykę nawet przy dużych wartościach korekcyjnych. Możliwe jest również wykonanie soczewek w technologii asferycznej czy atorycznej, która pozwala na jeszcze wyraźniejsze odchudzenie soczewki. Nowością są jednoogniskowe soczewki okularowe wykonane w technologii komputerowej, ndywidualizowane dla danej oprawy i danego użytkownika dla jeszcze lepszego odwzorowania widzenia we wszystkich kierunkach.

Jednoogniskowe specjalne

Dla bardzo dużych wartości korekcyjnych oferujemy specjalne konstrukcje lentikularne, dwuwypukłe czy ze zredukowaną grubością brzegową. Dla osób pracujących intensywnie z bliżą a niewymagających jeszcze dodatkowej korekcji do czytania oferujemy soczewki okularowe wspierające długotrwałą pracę w bliży i zwiększające komfort pracy.

Dwuogniskowe

Dla osób potrzebujących korekcji do dali i bliży są podstawowym wyborem łączącym możliwość widzenia w różnych sytuacjach w jednej parze okularów. Wyróżnia je szeroka strefa do obserwacji dali i wyraźnie oddzielona wstawka/wtopka do obserwacji bliży.   Oferujemy rozwiązania z różną szerokością wstawek do bliży, wykonane ze szkła i tworzywa.

Biurowe (do bliży i odległości pośrednich)

To nowoczesne rozwiązanie dające komfort pracy z tekstem i przy komputerze a także w pomieszczeniach. Soczewki okularowe tego typu wyróżnia płynna zmiana mocy optycznej, bez wyraźnej linii podziału jak w soczewkach dwuogniskowych. Szereg oferowanych przez nas rozwiązań konstrukcyjnych pozwala na naturalne i swobodne ostre widzenie od odległości czytania do nawet 4 metrów.

Progresywne

Są to soczewki okularowe wieloogniskowe z płynną zmianą mocy optycznej pozwalające na ostre widzenie na wszystkie odległości czyli bliż, odległości pośrednie i dal. Oferujemy szereg rozwiązań progresywnych, od ekonomicznych do najbardziej zaawansowanych technologicznie konstrukcji  indywidualizowanych na podstawie stylu życia użytkownika, jego warunków anatomicznych, potrzebnej korekcji i wybranej oprawy co pozwala na uzyskanie komfortowego i swobodnego widzenia w każdej sytuacji.

Konstrukcje specjalne

W naszej ofercie można znaleźć również specjalne soczewki okularowe dedykowane kierowcom, soczewki okularowe ze specjalizowanymi filtrami kolorowymi dla osób z chorobami plamki żółtej czy rozwiązania wieloogniskowe dla specyficznych typów prac.

Zakład Optyczny i Okulistyczny OPTAL
Bolesława Krzywoustego 25
80-360 Gdańsk

pon. - pt:
10:00 - 18:00
sob.
10:00 - 14:00

Zakład Optyczny OPTAL
Tadeusza Kościuszki 11A
81-704  Sopot
tel. +48 58 550 08 89
e-mail: sopot@optal.pl

pon. - pt:
11:00 - 19:00

Zakład Optyczny OPTAL
Aleja marszałka Józefa Piłsudskiego 1 A lok.2
83-010 Rotmanka
tel. +48 58 382 49 42
e-mail: rotmanka@optal.pl

pon. - pt:
10:00 - 18:00